Kaş Kirpik Uygulamaları

Kaşlar yüzümüzün aynasıdır ve kişiliğimizi yansıtmaktadır. Yüzümüzün ifadesini kaşlar belirler; örneğin çok mu ciddisiniz ? Daima gülen bir yüze mi sahipsiniz ? Bakışlarınızdan memnun değil misiniz ? Kaşlar yüzümüzün ifadesinde çok etkendir. Kaş deyip geçmemek gerekir. Profesyonelce tasarlanmış dizayn edilen kaş, güzellik ve güzelleşme konusunda önemli unsurlardandır.

Kaş şekli, yüz şekline ve göz şekline göre çizilip alınım yapılır. Kaş hiç alınmamış ise ona ilk olarak verilen şekil çok önemlidir. Yanlış şekil verildiğinde dönüşümü zordur ve tekrar uzatılarak yeni şekil verilmesi gerekebilir.

Birinde beğendiğiniz kaş size uymayabilir. O yüzden, mutlaka kaşınızı alan kişinin tavsiyesi olan, yüzünüze uygun kaş modeli önerisine kulak vermelisiniz. Kaş almak başlı başına bir uzmanlıktır.

Kaşın kalkık olması yüzümüze gençlik ifadesi verir. Elimize bir kalem alarak, burun kanatlarımızdan birine dayayıp, dik olarak yüzümüze tutarak, kalemin geldiği yerden başlanmalıdır. Kalemi şakağınıza doğru eğim yapıldığında bittiği nokta olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır.